مردی عاشق طبیعت

اسرارگیاهان را
برای زیبایی موهای شما
کشف می‌کند

 
حدود 50 سال پیش، آقای پاتریک آلس با علاقه‌ای که به آرایش مو و همچنین دانشی که از خواص گیاهان مختلف داشت، کمپانی فیتو را تاسیس نمود. فیتو اولین برند محصولات آرایشی بهداشتی گیاهی مراقبت از مو بوده است.

Patrick Ales - 1967

 
 
 

فیتو پیشتاز استفاده از
گیاهان
برای
مراقبت از مو

موهای ما مثل بدن ما هستند
مواد شیمیایی
به آنها آسیب می‌زنند
و مواد طبیعی از آنها مراقبت می‌کنند

 
فیتو برای زیبایی و شادابی موهای شما، دانش گیاهان را به خدمت گرفته و به عنوان پیشتاز علوم گیاهی، از نتیجه آخرین تحقیقات برای زیبایی موها استفاده می‌کند.
بیش از 40 سال است که فیتو همگام با دنیای علم پیش می‌رود و با اعمال تغییرات کوچک و تدریجی و به کارگیری آخرین ابداعات تکنولوژی، محصولاتی با تاثیرات اثبات شده تولید می‌کند.
مواد اولیه به کار رفته در محصولات مراقبت از موی فیتو از قلب گیاهان استخراج شده‌اند تا به شکلی فعال و موثر در زمینه حفظ سلامتی و زیبایی طبیعی موهای شما عمل نمایند.

95 %
مواد
گیاهی
طبیــعی

 
اسانس‌های روغنی، روغن‌های خالص، عصاره گیاهان و ترکیبی گسترده از مواد اولیه فعال در فرمولاسیون منحصر به فرد محصولات فیتو استفاده شده تا موهای شما را ترمیم، رطوبت رسانی و تغذیه نمایند.
 
 
مقالات
فیتو
مقاله 1

مبارزه با ریزش موی دائمی

علائم مشخصه
مزمن، شدید، مقاوم به درمان، با منشأ هورمونی (آندروژنیک)
کاهش تدریجی موهای سر، ریزش موها به‌صورت متمرکز، اگر اقدامی در جهت رفع عارضه نشود، روزبه‌روز وخیم‌تر می‌شود. این نوع ریزش مو هم آقایان و هم خانم‌ها را (البته با شیوع کمتر) مبتلا می‌کند.

عوامل ایجادکننده مشکل
عوامل ژنتیکی، فعالیت آنزیم 5‌ - آلفا ردوکتاز، التهابات مزمن پوست سر، کاهش گردش خون مویرگی در بافت همبند اطراف پیاز مو، رادیکال‌های آزاد، کاهش تبادلات سلولی

راه‌حل فیتو
 • مهار آنزیم 5 -  آلفا ردوکتاز
 • افزایش گردش خون مویرگی و تبادلات سلولی
 • محافظت از بافت همبند اطراف پیاز مو
 • کمک به کراتین سازی (افزایش سرعت رشد موها)
 • کمک به ملانین سازی (کاهش سفیدی موها)
 • رطوبت رسانی و ترمیم تارهای مو

محصولات فیتو برای ریزش موی مزمن
شامپو فیتولیوم
سرم فیتولیوم 4

مقاله 2

مراقبت از پوست سر چرب

علائم مشخصه
موهای تیره، چرب و چسبنده

عوامل ایجادکننده مشکل
عوامل درونی: در اثر پرکاری غدد چربی پوست سر، چربی اضافی بر روی تارهای مو پخش می‌شود. درنتیجه موها شل شده و به کف سر می‌چسبند.
اختلالات تغذیه‌ای یا عصبی
مصرف برخی داروها
عوامل بیرونی: آلودگی، شرایط بد آب و هوایی، استفاده از محصولات آرایشی تحریک‌کننده

راه‌حل فیتو
 • کاهش اندازه منافذ پوست با استفاده از ترکیبات قابض
 • کاهش جابجایی چربی پوست سر در امتداد تارهای مو
 • تنظیم فعالیت غدد چربی با استفاده از اسانس‌های روغنی

محصولات فیتو برای پوست سر چرب
شامپو فیتو سدرت (قوی)
شامپو فیتو پاناما (ملایم)
مقاله 3

مراقبت از موی وز دار

علائم مشخصه:
موی وز دار، خشک، شکننده و حساس به تغییرات آب و هوایی.

عوامل ایجادکننده مشکل:
بیضی بودن سطح مقطع تارهای مو به‌جای دایره‌ای بودن.
سشوار زدن مداوم موها به علت اینکه به‌سختی به شکل دلخواه درمی‌آیند.
جذب بیشتر رطوبت محیط و درنتیجه از بین رفتن بیشتر پیوندهای هیدروژنی و نمکی موجود در تارهای مو.

راه‌حل فیتو:
 • ترمیم لایه هیدرو لیپیدی پوشش‌دهنده مو با استفاده از موسیلاژهای گیاهی.
 • کاهش جذب رطوبت محیط با پوشاندن تارهای مو توسط مواد دفع‌کننده رطوبت.
 • تقویت پیاز مو و درنتیجه، افراشته نگه‌داشتن تارهای مو.

محصولات فیتو برای صاف کردن موهای وز دار:
شامپو فیتو لیس
ژل فیتو دفریزان
سرم فیتو لیس

مقاله 4

آموزش روش صحیح شامپو زدن

شامپو زدن عملی است که مرتب در زندگی ما تکرار می‌شود. برخی از افراد به علت نیاز پوست سرشان، گاهی هرروز موهای خود را شامپو می‌کنند؛ بنابراین عادت‌های ناصحیح استفاده از شامپو مثل چنگ زدن شدید مو، آبکشی ناقص مو، ناخن کشیدن به پوست سر و غیره می‌توانند در درازمدت اثرات مخرب و گاهی جبران‌ناپذیری به موها وارد کنند. به همین علت، دانستن روش صحیح شامپو کردن موها از اهمیت زیادی برخوردار است.
شامپوی مناسب مو و پوست سر خود را از بین شامپوهای فیتو انتخاب کنید و شامپو کردن مو را گام‌به‌گام با روش زیر انجام دهید:

۱. شانه کردن مو و باز کردن گره‌های مو
موی خود را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید تا هیچ گره‌ای روی آن نمانده باشد. هرگز موی خود را در حالت خیس شانه نکنید چون وقتی مو خیس است نیروی بیشتری برای شانه کردن مصرف می‌کنید بنابراین موی شما ممکن است آسیب‌دیده و شکسته شود.

۲. آب‌کشی اولیه مو
موهای خود را با آب نیمه گرم (ولرم) آبکشی کنید. به این مرحله «آبکشی اولیه مو» و یا «پیش شستشوی مو» گفته می‌شود. پیش شستشوی مو برای زدودن گردوغبار و آلودگی‌هایی که با آب زدوده می‌شوند انجام می‌شود. هرگز از آب داغ برای شستن مو استفاده نکنید چون باعث تردی و شکنندگی موها می‌شود.

۳. ماساژ دادن شامپو
شامپو را روی پوست سر پخش کرده و با نوک انگشتانتان به‌آرامی روی پوست سر را ماساژ دهید (از ناخن‌ها استفاده نکنید!). سپس کف ایجادشده را از ریشه تا نوک موها پخش کنید. مو در حالت خیس نسبت به اصطکاک آسیب‌پذیر است؛ بنابراین موی خیس را به‌شدت چنگ نزنید.

۴. زمان دادن به شامپو
اجازه دهید کف شامپو ۲ تا ۳ دقیقه روی سرتان باقی بماند.

۵. آب‌کشی نهایی مو
موی خود را به‌خوبی آبکشی کنید تا هرگونه بقایای شامپو از لابه‌لای موهای شما خارج شود.
مقاله 5

تکنولوژی پروژنیوم

تحقیقات فیتو درزمینهٔ اکولوژی پوست سر، منجر به اختراع ماده‌ای به نام پروژنیم گردید. پروژنیم ترکیب هوشمندانه‌ای است از موادی به نام لاکتیتول، زایلیتول و زنتوکسیلم که علاوه بر برخورداری از خاصیت ضدالتهابی، از اکوسیستم پوست سر در برابر میکروب‌های مضر و بیماری‌زا محافظت می‌نماید.
پروژنیم توسط میکروارگانیسم‌های مفید پوست به‌عنوان غذا استفاده‌شده و موجب تقویت آن‌ها می‌شود اما برای میکروارگانیسم‌های مضر غیرقابل استفاده است. تقویت و تکثیر میکروارگانیسم‌های مفید پوست سر به ضرر میکروارگانیسم‌های مضر بوده و رشد آن‌ها را محدود می‌کند. وقتی تعداد میکروارگانیسم‌های مفید زیاد شد، تمام پوست سر را فرامی‌گیرند و جایی باقی نمی‌گذارند تا میکروارگانیسم‌های مضر بتوانند ازآنجا به پوست بچسبند.
مقاله 6

اکوسیستمی به نام پوست سر

مانند اکوسیستم طبیعی کره زمین، بر روی پوست سر نیز یک اکوسیستم طبیعی وجود دارد. موها از پوست سر به‌عنوان محل رویش و نیز منبعی برای تأمین غذا استفاده می‌کنند و در عوض از پوست سر در برابر آفتاب، گرما، سرما و... محافظت می‌کند. صد تا صد و پنجاه هزار تار مو روی سر وجود دارد. پیاز این تارهای مو در درون‌پوست سر قرارگرفته و هر یک در طول عمر خود ۲۰ تا ۲۵ سیکل رویش و ریزش مو را کامل می‌کنند. روزانه حدود صد تار مو به‌صورت طبیعی از پوست سر جداشده و می‌ریزد.
علاوه بر مو، موجودات زنده‌ای نیز بر روی پوست سر وجود دارند: میلیون‌ها میکروارگانیسمی که پوست سر، زادگاه طبیعی‌شان است. این میکروارگانیسم‌ها نیز باپوست سر یک اکوسیستم تشکیل داده‌اند. پوست سر برای آن‌ها غذا و جایی برای زندگی تأمین می‌کند، آن‌ها هم در عوض از پوست سر، در برابر میکروب‌های بیماری‌زا محافظت می‌کنند.
مقاله 7

چرا موی سر می‌ریزد؟

مردم معمولاً ریزش مو را یک بیماری کلی تلقی می‌کنند و به دنبال یک داروی عمومی برای درمان آن هستند، بدون آنکه به علت ایجاد آن یا تقسیم‌بندی انواع آن توجه کنند. درست مانند کسی که به دنبال یک داروی عمومی برای سردرد است، غافل از اینکه سردرد می‌تواند ده‌ها علت مختلف داشته باشد.
بسیاری از افرادی که از ریزش موی خود شکایت دارند، درواقع دچار ریزش مو نیستند! بلکه موهایی که روزانه به‌طور طبیعی از روی سرشان می‌ریزد آن‌ها را نگران کرده است. به‌طور متوسط روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار مو از روی سر یک فرد بالغ می‌ریزد و این امر کاملاً طبیعی است. دلیل ریزش طبیعی مو آن است که مو مثل ناخن به‌صورت پیوسته رشد نمی‌کند. بلکه به‌صورت ناپیوسته در بستری به نام فولیکول طی چند سال رشد می‌کند، سپس یک دوره توقف چندهفته‌ای را می‌گذراند. بعد به مدت چند ماه به‌صورت جداشده روی سر می‌ماند و درنهایت می‌افتد. رویش، توقف و ریزش مو در مراحل جداگانه‌ای انجام می‌شود که این مراحل را آناژن (فاز رشد)، کاتاژن (فاز توقف) و تلوژن (فاز ریزش) می‌نامند. به مجموع این مراحل سیکل مو گفته می‌شود.
سیکل مو در حالت عادی ۳ تا ۵ سال به طول می‌انجامد. این سیکل برای هر تار مو ۲۵ بار در طول زندگی تکرار می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، هر فولیکول می‌تواند در طول زندگی یک فرد حدود ۲۵ بار مو زایی کند؛ بنابراین در حالت عادی اگر مشکلی پیش نیاید، سر انسان به مدت ۷۵ تا ۱۲۵ سال مو خواهد داشت. در ریزش موی مزمن، شدید و پایدار، مدت‌زمان سیکل‌های مو به‌صورت غیرطبیعی کاهش‌یافته و درنتیجه شاهد از دست رفتن زودرس موی سر هستیم.
عوامل مختلفی هستند که موجب کوتاه شدن سیکل موها می‌شوند. به‌عبارت‌دیگر موجب می‌شوند فولیکول، نتواند مو را برای مدت موردنظر (۳ تا ۵ سال) روی سر نگه دارد. این عوامل متعدد و پیچیده هستند و هنوز همه آن‌ها شناسایی نشده‌اند؛ اما نتیجه کلی همه آن علت‌ها یک عامل است:‌ کاهش زودهنگام پتانسیل حیاتی موی سر.
مقاله 8

چرا سر شوره می‌زند؟

شوره سر

یکی از میکروارگانیسم‌های مقیم پوست سر، قارچی به نام مالاسزیا است. گاهی این قارچ در اثر عواملی مانند افزایش ترشح غدد چربی به صورت غیرعادی تکثیر شده و تعادل اکوسیستم پوست سر به هم می‌خورد. در نتیجه، دوره تمایز سلولی در اپیدرم از 21 تا 30 روز به 7 تا 10 روز کاهش می‌یابد، سلولهای لایه شاخی به جای آنکه به تدریج و به شکلی نامحسوس ریزش کنند، به صورت گروهی و لخته‌ای از پوست سر جدا می‌شوند و می‌ریزند و پوست سر دچار شوره و خارش می‌شود.
مقاله 9

آشنایی با پوست سر

تفاوت پوست سر و پوست بدن

اگر چه ساختار پوست سر اساساً مشابه پوست دیگر قسمت‌های بدن است، اما پوست سر با پوست سایر نواحی بدن تفاوت‌هایی نیز دارد. پوست سر یکی از ضخیم‌ترین پوست‌های بدن است و رگ‌های خونی بیشتری دارد. به همین دلیل وقتی زخمی روی سر ایجاد می‌شود، خونریزی شدیدتر است. پوست سر غدد چربی و غدد عرقی بیشتری دارد، به همین علت زودتر از پوست دیگر قسمت‌ها کثیف می‌شود و نیاز به شستن و تمیز کردن عمیق‌تری دارد. اگر چربی‌های پوست سر نشسته باقی بمانند، ممکن است به بسته شدن فولیکول‌های مو و شوره سر بیانجامد. شوره سر در اثر گیر افتادن باکتری‌ها در داخل این چربی‌ها بوجود آید. این باکتری‌ها اسیدهای چرب محرکی تولید نموده و باعث خارش و تورم می‌شوند.
پوست سر نسبت به پوست سایر قسمت‌ها، درشت‌ترین و بلندترین موها را رویش می‌دهد. حدود 100 تا 150 هزار تار مو روی سر وجود دارد. اگر به فرض طول هر کدام از تارهای مو تا سر شانه‌هایتان باشد، اگر در امتداد هم قرار گیرند 30 کیلومتر می‌شود!
پوست سر جایی گرم و نرم با سایبان‌هایی از جنس موهای سر است و محیط مناسبی را برای رشد میکروارگانیسم‌ها فراهم می‌کند. اینجاست که پوست سر باز هم هویت متفاوتش را نشان می‌دهد: روی پوست سر سیستم دفاعی منحصر به فردی به نام سبوم وجود دارد. سبوم که از چربی‌های طبیعی و سبک ترشح شده از پوست سر تشکیل شده از این محیط در برابر میکروارگانیسم‌ها محافظت می‌کند.
مقاله 10

آشنایی با موی سر

تکوین و رشد هر یک از تارهای مو از کیسه کوچکی به نام فولیکول آغاز می‌شود. تقریباً تمامی سطح پوست انسان به‌جز کف دست‌ها و کف پاها با فولیکول‌های مو پوشیده شده است. اکثر فولیکول‌ها در سرتاسر زندگی یک شخص غیرفعال بوده و تار مویی تولید نمی‌کند. در مقابل برخی فولیکول‌ها (مثل فولیکول‌های پوست سر) بسیار فعال‌اند.
ساقه مو از برآمدگی کوچکی از بافت پیوندی که پیاز مو نامیده می‌شود سرچشمه می‌گیرد. پیاز مو شباهت زیادی به قپه دستگیره در دارد اما بسیار کوچک است و در عمق ۴ میلی‌متری سطح پوست قرارگرفته است.
وقتی‌که مو به سطح پوست رسید و از درون آن سر به بیرون آورد، بخشی از مو که دیده می‌شود بی‌جان است.
مو ساختار پیچیده‌ای دارد. بخش داخلی محور مو کورتکس نام دارد و از چندلایه محافظ که درمجموع کوتیکول نامیده می‌شود تشکیل‌شده است. کوتیکول اولین بخش مو است که در معرض آسیب‌های محیطی قرار دارد و بنابراین روش‌های اساسی مراقبت از مو برای رسیدگی به این بخش از مو طراحی‌شده‌اند.
کوتیکول بیرونی‌ترین لایه مو است و اولین بخشی است که در معرض آسیب‌های محیطی قرار می‌گیرد. باد، باران، نور خورشید، آب استخر و دریا، مواد شیمیایی قوی، فر کننده‌های شیمیایی، دکلره، رنگ کردن مو و آسیب‌های‌ مکانیکی ناشی از برس زدن خشن موها می‌توانند به آسیب‌دیدگی مو منجر شوند.
بسته به نوع آسیب‌ها محصولات خاصی وجود دارد که می‌تواند جلوی آسیب را گرفته و حتی آسیب‌دیدگی مو را ترمیم کنند.

زیبایی
مو

آیا شما به موهای خود
 علاقمند هستید؟ 
 فیتو به موهای شما بیشتر علاقه دارد 

 
فیتو دارای گستره وسیعی از محصولات مراقبت از مو و پوست سر است. بطوری‌ که هر کس با هر نوع مو و هر نوع مشکلی که در زمینه مو و پوست سر دارد می‌تواند راه حل مناسب خودش را در میان محصولات فیتو پیدا کند.
مجموعه کاملی از  انوع شامپوی متنوع، حالت دهنده تخصصی (ماسک)، کرم‌ها و سرم‌های مراقبتی، محصولات زیبایی و آرایش مو به همراه ۲۱ رنگ موی متنو.
 
ویدئوهای آموزشی
نوآوری ها

 بیش از 40 سال پیشگام در تحقیقات ،
 که هنوز هم پایان نپذیرفته است .  

 
یک روغن گیاهی عالی، که به عمق موها نفوذ کرده و آن‌ها را از عمق تغذیه و حالت‌پذیر می‌کند.
مخصوص موهای خشک، بد حالت و ضخیم.
٪۹۹ ترکیبات آن طبیعی و گیاهی است.
20 15
 روغن سوپریم 
روغن غنی نرم‌کننده مخصوص موهای خشک
 
تعادلی دقیق بین روغن و عصاره‌های گیاهی و طبیعی برای آبرسانی و بازسازی موهای خشک و نازک می‌باشد. به موهای خشک و نازک، که به سختی حالت‌پذیر بوده و به‌هم گره می‌خورند شادابی می‌دهد.
20 15
 وُیل سوایُز  
وُیل سوایُز (روغن ابریشمین) روغنی لطیف و آبرسان
 
هسته مرکزی تکنولوژی کراتوفیلر، استفاده از پروتئینهایی مشابه با کراتین مو، اما با اندازه ای به مراتب کوچکتر و با قدرت نفوذ به مراتب بالاتر از آن می باشد. این پروتئینها که از گندم، ذرت و سویا گرفته شده اند، حاوی توالی هوشمندانه ای از حدود 18 اسید آمینه می باشند که با نفوذ به داخل مو و پرکردن جای خالی اسیدهای آمینه از دست رفته کراتین مو، رشته های کراتین مو را ترمیم می نمایند.
20 10
 فیتوکراتین 
استفاده از تمام نوان کراتین های گیاهی برای ترمیم موهای شما
 
پروژنیم از اکوسیستم پوست سر در برابر میکروبهای مضر محافظت می‌کند. عصاره برگ زیتون از پوست سر در برابر رادیکالهای آزاد محافظت می‌کند.
20 06
 فیتوپروژنیوم 
اولین شامپوی هوشمند
 
حاوی پروسیانیدین‌های انگور
فیتوسیان با افزایش گردش خون مویرگی، افزایش تبادلات سلولی، محافظت از بافت همبند اطراف پیاز مو، کمک به ملانین سازی، ریزش موی خانم‌ها را کاهش داده و علائم کهولت سن در موها را به تاخیر می‌اندازد
19 92
 فیتوسیان 
اولین محصول مقابله کننده با آثار کهولت مو با خاصیت ضد ریزش موی خانم‌ها
 
مناسب موهای خشک و نازک
حاوی 7 گیاه
عصاره ریشه ختمی
Althea officinalis root extract
marsh mallow
سرشار از موسیلاژهای گیاهی برای رطوبت رسانی به مو
عصاره ریشه بابا آدم، عصاره برگ رزماری، عصاره برگ مریم گلی، عصاره گل همیشه بهار، عصاره برگ بید، روغن هسته زردآلو
19 68
 کرم موی فیتو 7 
اولین کرم مرطوب کننده روزانه برای موها
 
Retour