منو

انگور فرنگی

فیتو - نمایندگی رسمی ایران - انگور فرنگی
مزه‌ی ترش و معطر و خشک انگور فرنگی نشان از وجود مقادیر بالای ویتامین C و فعالیت آنتی‌اکسیدانی بالای آن است. انگور فرنگی سیاه برای جلوگیری از سرماخوردگی و عفونت گلو به کودکان داده می‌شود. میوه، آب‌میوه و عصاره‌ی آن دارای فعالیت ضدالتهابی و ضدویروسی قوی است.
تقویت سیستم ایمنی بدن: آب‌میوه انگور فرنگی را می‌توان با توجه به استفاده‌های سنتی آن به‌عنوان مقاوم کننده بدن در برابر عفونت‌های ویروسی مثل سرماخوردگی، آنفولانزا و زخم‌های ویروسی مثل تب‌خال به‌طور منظم استفاده کرد. به نظر می‌رسد که این آب‌میوه داروی خوبی برای تسریع بهبود در بیماری‌های عفونی نیز باشد. توصیه می‌شود که کنسانتره‌های شیرین شده‌ی انگور فرنگی را مصرف نکنید.
آلرژی و التهابات مزمن: در فرانسه معتقدند که جوانه‌های انگور فرنگی عملکرد غده آدرنال را تنظیم می‌کند و برای درمان شرایط التهابی و آلرژیک مثل آسم تجویز می‌شوند. روغن دانه‌ی انگور فرنگی مثل روغن گل مغربی دارای مقادیر بالایی از اسیدهای چرب امگا-۶ است که می‌تواند برای کنترل التهاب در بیماری‌هایی نظیر آرتریت روماتوئید و ام‌اس (Multiple Sclerosis) مفید باشد.
 بهبود گردش خون: میوه و برگ انگور فرنگی با دارا بودن مقدار زیادی آنتوسیانین‌های آنتی‌اکسیدان، می‌تواند در مصارف طولانی به‌عنوان راهکاری برای بهبود گردش خون به‌ویژه به مویرگ‌ها مفید باشد. آب یا عصاره انگور فرنگی را می‌توان به‌صورت روزانه و به مدت چند ماه برای کک به بهبود مشکلات گردش خون مثل شکنندگی مویرگی و واریس استفاده کرد.

نام فارسی گیاه: انگور فرنگی
نام انگلیسی گیاه: Blackcurrant
نام علمی گیاه: Ribes nigrum

نظرات (0)

برای ثبت نظرات خود لازم است وارد سایت شوید
ورود عضویت
right_arrowleft_arrow buyshopping-cart instagram facebooktwitter

در تماس باشیم

در تماس باشیم